projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

WYMAGANIA WJAZDOWE DO CZECH  - PROSZĘ PRZECZYTAĆ UWAGI PONIŻEJ

Korona Gór Republiki Czeskiej:
SUDETY – BOZI HORA

 

 

TERMIN:  12.02.2022 r. /SOBOTA/

WYJAZD:  godz. 6:00 Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice)

CENA:  N- 95 zł U- 90 zł

 

PROGRAM WYCIECZKI:

 

Zapraszamy na wycieczkę na zaliczany do Korony Gór Czeskiej Republiki, najwyższy szczyt tzw. Žulovskej pahorkatiny (pol. Przedgórze Paczkowskie), Boží hore (527 m).

 

Wędrówkę rozpoczniemy w miasteczku Vidnava, skąd szlakiem zielonym dojdziemy na Smolný vrch. Na tym niewysokim wzniesieniu znajdują się ciekawe, przypominające miasto, wychodnie skalne i punkt widokowy. Ze wzgórza dalej szlakiem zielonym, a następnie niebieskim podejdziemy na Boží hore.

Na szczycie w XIX w. wybudowano mały neogotycki kościół pw. Matki Bożej Bolesnej, prowadzi tam też droga krzyżowa, której stacje wykonane zostały z miejscowego granitu.

Ze szczytu zejdziemy do miasteczka Žulová. Tam przewidziany jest czas na posiłek, a po nim, powrót do Katowic.

Ciekawostki: Misy Wenus (cz. Venušiny misky) – w grupie skalnej na wzgórzu Smolný vrch (404 m n.p.m.).

 

PRZEBIEG TRASY:

Vidnava - Smolný vrch - Boží hora - Žulová

 

Długość trasy: 14 km, przewyższenie: 400 m

Czas przejścia około 4.5 godziny

Punkty GOT: 18.

 

Powrót do Katowic około godziny 19:00.

 

Uwaga!

Do przekroczenia granicy konieczny jest dowód osobisty lub paszport.

Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych.

Decyzje o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

UWAGI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE WJAZDU DO CZECH AUTOKAREM:

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem

Obowiązek wykonywania testu PCR na obecność COVID 19 lub testu antygenowego w przypadku obywateli RCZ lub osób z pobytem stałym lub długoterminowym w RCZ. Z obowiązku wykonania testu PCR zwolnione są osoby, które przyjęły przypominającą/uzupełniającą dawkę szczepienia, tzw. booster shot (z obowiązku wykonania testu antygenowego w odniesieniu do obywateli RCZ lub osób z pobytem stałym lub długoterminowym w RCZ zwolnione są osoby zaszczepione). Osoby podróżujące z Polski do Czech do ukończenia 12 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Osoby w wieku od 13 lat włącznie do 18 lat włącznie, mogą wjechać do RCZ po zaszczepieniu dwiema dawkami szczepionki (lub jedna dawką w przypadku szczepionki jednodawkowej).

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem

Test PCR przed wjazdem do Czech (uwaga: w przypadku obywateli RCZ lub osób z pobytem stałym lub długoterminowym w RCZ, dopuszczany jest test antygenowy). Ważność testu PCR z chwilą przekroczenia granicy PL/RCZ nie może przekroczyć 72h od jego wykonania (w przypadku testy antygenowego 48h od jego wykonania). Dokumentem potwierdzającym przeprowadzenie testu są tzw. paszporty COVIDowe (w wersji elektronicznej lub papierowej) lub zaświadczenia krajowe przetłumaczone na język czeski/angielski/niemiecki. Osoby podróżujące z Polski do Czech do ukończenia 12 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

Ozdrowieńcy

Testy przed przyjazdem

Obowiązek wykonywania testu PCR na obecność COVID 19 (uwaga: w przypadku obywateli RCZ lub osób z pobytem stałym lub długoterminowym w RCZ, dopuszczany jest test antygenowy). Osoby podróżujące z Polski do Czech do ukończenia 12 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego

Wymagane posiadanie zaświadczenia o przebyciu choroby wywołanej wirusem SARS-CoV-2 (upłynęło nie więcej niż 180 dni od choroby) - dokument w języku angielskim, niemieckim lub czeskim. Dokumentem potwierdzającym bycie ozdrowieńcem są także tzw. paszporty COVIDowe (w wersji elektronicznej lub papierowej).

 

Zapraszamy serdecznie!