projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

Zabytkowa Kopalnia Srebra
w Tarnowskich Górach i Nakł
o Śląskie

 

TERMIN:  06.03.2022 R. /NIEDZIELA/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 8:00 

CENA:  N- 70 zł U- 65 zł

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

 

  • Szlak Zabytków Techniki - Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach (UNESCO) – unikalny zabytek górnictwa kruszcowego i systemu wód podziemnych w Europie. Zwiedzanie z przewodnikiem podziemnych korytarzy położonych 40m pod powierzchnia ziemi (pieszo i łodzią). Zalecane ciepłe okrycia i obuwie sportowe.

 

  • Skansen Maszyn Parowych – zabytkowe maszyny wyciągowe i parowozy. Pierwszą maszynę parową sprowadzono do Tarnowskich Gór już w 1788 r.

 

  • Tarnowskie Góry – miasto gwarków od 1526 r., odwiedzane przez wielu znakomitych gości - władców, pisarzy i poetów. Zwiedzanie: Rynek z ratuszem, zabytkowe kamienice, Dom Sedlaczka z winiarnią, zabytkowe kościoły – katolicki Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła i ewangelicki Kościół Zbawiciela.

 

  • Nakło Śląskie - Centrum Kultury Śląskiej – XIX-wieczny Pałac Donnersmarcków – zwiedzanie z przewodnikiem. Neogotycki Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa ufundowany przez hrabiego Łazarza Henckel von Donnersmarcka.

 

Uwaga!

 

Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu. Na wstępy należy przeznaczyć około 70 zł.

Program wycieczki jest ramowy i może ulec  zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE