projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

NIDERLANDY: KEUKENHOF I AMSTERDAM

08-10.04.2022

 

CENA:

N – 590,00 zł

U – 580,00 zł - członkowie PTTK z opłaconą składką

 

CENA OBEJMUJE:

 • - przejazd autokarem klasy turystycznej,
 • - opieka pilota podczas trwania imprezy,
 • - ubezpieczenie – Signal Iduna,
 • - opłaty drogowe,
 • - parkingi,
 • - podatek VAT, TFG.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na metro oraz kosztów rejsu

 

08.04.2022 r. (piątek)

godz. 14 30 wyjazd Katowice, przystanek ZTM  przed Hotelem Katowice,  przejazd przez Niemcy: Berlin, Magdeburg, Hanower, do Holandii.

 

09.04.2022 r. (sobota)

godziny poranne przyjazd do Holandii i zwiedzanie miast:

 

Keukenhof – to dawna posiadłość holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii (1401-1436) która lubiła tutaj spędzać czas. Tutaj również zbierała zioła do zamkowej kuchni stąd też nazwa Keukenhof – „ogród kuchenny”.  Grupa producentów i eksporterów cebulek w 1949 r., z inicjatywy ówczesnego burmistrza Lejdy, postanowiła wykorzystać ogród i zorganizować tu wystawę kwiatów na wolnym powietrzu, prezentującą najpiękniejsze tulipany i ich odmiany. Od tego czasu wystawa taka organizowana jest w Keukenhof co roku i można zobaczyć tu również kolekcje lilii, storczyków, orchidei, narcyzów, róż. Pięknie zagospodarowany teren stanowiący największą wystawę tulipanów na świecie.

Przed wjazdem na parking będzie możliwość zakupienia cebulek kwiatowych.

Park obejmuje teren o powierzchni 32 ha pól kwiatowych, lasów, kompozycji kwiatowych, kanałów wodnych, mostków, pawilonów wystawowych i obiektów gastronomicznych.

Czas zwiedzania 3 godziny.

 

Amsterdam: stolica Holandii liczy ponad 820 tyś mieszkańców  to największe miasto Niderlandów. Usytuowane jest na ponad 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów, mostków i kładek. Ma swój urok i specyficzny klimat, nazywany Wenecją północy. Jest też prawdziwy raj dla rowerzystów ocenia się że ok. milion cyklistów codziennie pokonuje przygotowane dla nich specjalnie trasy. To tygiel kulturowy, religijny zamieszkiwany przez ponad 100 narodowości. Interesująca historia i malownicze stare dzielnice nad kanałami wodnymi. Miasto bardzo licznie odwiedzane przez turystów cały rok.

My dojedziemy do centrum miasta metrem i tak też powrócimy na parking do autokaru. Spacer i zwiedzanie miasta m.in.: zaczynamy do centrum Amsterdamu z dworcem Centralnym, bazyliką św. Mikołaja, plac Dam z Pałacem Królewskim, odwiedzimy również targ kwiatowy. Będziemy na Placu Rembrandta oraz z w dzielnicy czerwonych latarni, zobaczymy kościół podziemny, oraz najstarszy budynek w mieście. Będzie też atrakcyjny rejs statkiem przeszklonym (ciepłym) po kanałach z komentarzem po polsku (słuchawki). Będziemy w Amsterdamie 9 godzin w sumie więc będzie zwiedzanie wspólne i czas wolny na przemian.

 godz. 22 00 wyjazd z Amsterdamu

 

10.04.2022 r. (niedziela)

przejazd  nocny do kraju

około godz. 17 00 powrót do Katowic

 

UWAGI:

 • - PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW;
 • - O PRZEBIEGU TRASY DECYDUJE PRZEWODNIK NA MIEJSCU;
 • - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA- DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ;
 • - TERMIN WPŁATY DECYDUJE O MIEJSCU W AUTOKARZE;
 • - WARTO ZABRAĆ CZAPKĘ, RĘKAWICZKI (BYWAJĄ ZIMNE WIATRY).