projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

Śląski: BARANIA GÓRA ZIMĄ

 

TERMIN:  20.02.2022 R. /NIEDZIELA/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 6:30 

CENA:  N- 72 zł U- 67 zł

 

Zimowe wejście na Baranią Górę? Dlaczego nie. Zapraszamy na wędrówkę po Beskidzie Śląskim i wejście na szczyt, który jest prawdziwym symbolem tych gór.

 

PRZEJŚCIE TRASĄ:

 

Kamesznica – Postrzedni Groń – Karolówka – Barania Góra (1220 m) – Przysłop schronisko PTTK – Karolówka – dolina Janoski – Kamesznica

 

Wystartujemy z Kamesznicy, wioski położonej u stóp Baraniej Góry i przez Postrzedni Groń dostaniemy się na Karolówkę – szczyt będący zwornikiem dla pasma Czantorii i Stożka oraz pasma Baraniej Góry. Potem podejdziemy po jednym z grzbietów, skąd przy dobrej widoczności powinniśmy móc podziwiać ciekawe panoramy. Gdy dotrzemy na Wierch Wisełka, już tylko łagodne i niezbyt długie podejście będzie nas dzieliło od szczytu Baraniej Góry. Na szczycie stoi wieża widokowa, więc zapewne nie omieszkamy wejść i na nią, by (jeśli pogoda dopisze) cieszyć się widokiem na Beskidy i nie tylko na nie. Droga powrotna będzie wiodła przez Polanę Przysłop, gdzie odpoczniemy i posilimy się w schronisku PTTK. Do Kamesznicy powrócimy ponownie przez Karolówkę, a potem przez dolinę Janoski.

 

Długość trasy: ok. 17 km

Czas przejścia: ok. 7 godz. bez postojów

Punkty GOT: 23

 

Uwaga!

Po drodze schronisko PTTK  na Polanie Przysłop. Trasa dość trudna. Prosimy o zabranie elementów odblaskowych i latarek oraz ubioru odpowiedniego do zimowych wędrówek.

Program wycieczki jest ramowy i może ulec  zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

 

Zapraszamy serdecznie!