projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

 

Czechy: STRAMBERK - KOPRIVNICE

 

TERMIN: 10.04.2022 R. /NIEDZIELA/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 7:00 

CENA: N- 80 zł U- 75 zł

 

Stramberk i Koprivnice to stare miejscowości położone w malowniczej scenerii Beskidu Morawsko-Śląskiego. Możemy tu podziwiać przepiękne krajobrazy beskidzkie, zabytkowe kościoły, pałace, ruiny zamków, a także szczególnie stare drewniane chaty budownictwa wołoskiego dodające kolorytu temu regionowi. Nic dziwnego, że miejsca te upodobali sobie artyści czescy i liczni turyści. Zwiedzimy też jedno z najładniejszych i najciekawszych muzeów samochodów zabytkowych Tatra w Koprivnice.

 

  • Stramberk - Sad Narodowy, szkoła, rynek, ratusz, zabytkowe kamienice i liczne drewniane budownictwo wołoskie, kościół barokowy św. Jana Nepomucena, Złota Uliczka, wzgórze zamkowe z wieżą widokową, schronisko turystyczne, dzwonnica kościoła św. Bartłomieja z XIV w.

 

  • Koprivnice - zwiedzanie: Muzeum Fojtstvi z XVIII w. z zabytkowymi pojazdami, zabytkowa willa Sustalów z XIX w. z wystawą majoliki oraz Muzeum Techniki Tatra z ekspozycją 60 zabytkowych samochodów, spacer po mieście z zabytkowymi kamienicami, willami i kościołem św. Bartłomieja

 

Powrót do Katowic ok. godz. 20:00

 

Uwaga!

Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu. Na wstępy należy przeznaczyć około 300 kc.

Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

Zapraszamy serdecznie!