projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

Gorce: LUBAŃ

 

TERMIN:  02.05.2022 R. /PONIEDZIAŁEK/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 6:30 

CENA:  N- 85 zł U- 80 zł

 

„Gorce bardzo kochałem, a na Lubaniu wiele razy byłem” - w ten sposób św. Jan Paweł II wspominał jeden z najpiękniejszych gorczańskich szczytów. Nic dziwnego – ta wysoko wypiętrzona góra oferuje fantastyczną panoramę m. in. na Tatry, Pieniny, Podhale i Beskid Sądecki, której podziwianie ułatwia dzisiaj nowoczesna wieża widokowa. Bywało, że na Lubaniu tętniło życie turystyczne, czego „świadkami” są ruiny dwóch schronisk górskich z różnych okresów, które jednak nie dotrwały do naszych czasów. Obecnie w ten oddalony od głównej części Gorców masyw docierają tylko nieprzypadkowi Turyści, co pozwala cieszyć się tymi górami w ciszy i spokoju.

 

Trasa piesza: Grywałd – Gronik – Lubań (1225 m n.p.m.) - Jaworzyna – Marszałek – Krościenko nad Dunajcem.

 

Długość: około 19 kilometrów.

 

Suma podejść: około 750 metrów.

 

Czas przejścia bez wliczania przerw: około 6,5 godziny.

 

Punkty GOT: 22.

 

Trasa wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w chodzeniu po Beskidach. Po drodze brak schronisk turystycznych – możliwość zakupienia posiłku dopiero po zakończeniu trasy pieszej. Należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i picia.

 

Powrót do Katowic planujemy około godziny 20:00.

 

Uwaga!

Trasa wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w chodzeniu po Beskidach. Po drodze brak schronisk turystycznych – możliwość zakupienia posiłku dopiero po zakończeniu trasy pieszej. Należy zabrać ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i picia. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

Zapraszamy serdecznie!