projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

Beskid Mały: POTRÓJNA - LESKOWIEC

 

TERMIN:  03.05.2022 R. /WTOREK/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 6:30 

CENA:  N- 73 zł U- 68 zł

 

Tym razem odwiedzimy Góry Zasolskie, które stanowią wschodnią i topograficznie bardziej rozległą część Beskidu Małego. Położone są, jak wskazuje nazwa, za doliną rzeki Soły; stosunkowo słabo dostępne komunikacyjnie, a przez to rzadziej odwiedzane przez turystów. Podczas naszej wędrówki spotkamy liczne atrakcje krajoznawcze: m. in. ruiny schroniska górskiego na Jawornicy, rezerwat przyrody „Madohora” na Łamanej Skale oraz Sanktuarium Papieskie na Groniu Jana Pawła II. Trasę pieszą uprzyjemnią nam punkty widokowe na Potrójnej i na Leskowcu (niegdyś błędnie uznawanym za najwyższy szczyt Beskidu Małego) oraz odpoczynek w klimatycznym Schronisku PTTK „Leskowiec”.

 

Trasa piesza: Targanice – Jawornica – Potrójna (892 m n.p.m.) - Łamana Skała – Leskowiec (918 m n.p.m.) - Schronisko PTTK”Leskowiec” - Groń Jana Pawła II – Rzyki Jagódki.

 

Długość: około 18 kilometrów.

 

Suma podejść: około 850 metrów.

 

Czas przejścia bez wliczania przerw: około 6,5 godziny.

 

Punkty GOT: 26.

 

Powrót do Katowic około godziny 18:30.

 

Uwaga!

Trasa o średnim stopniu trudności – wymaga dobrej kondycji i doświadczenia w chodzeniu po Beskidach. Schronisko górskie dopiero na końcowym etapie wędrówki. Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

 

Zapraszamy serdecznie!