projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

KRAKÓW: DROGA KRÓLEWSKA Z OGRODEM BOTANICZNYM

 

TERMIN: 08.06.2022 R. /ŚRODA/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz.7:00 

CENA: N- 70 zł U- 65 zł

 

Kraków to piękne budowle, pamiątki związane z królami oraz możnymi rodami oraz piękne parki i ogrody. W trakcie naszej wycieczki po rodzie Kraka skupimy się na najbardziej charakterystycznych obiektach miasta, spędzimy też czas wśród wspaniałych roślin.

 

Zobaczymy m.in.:

  • Ogród Botaniczny – najstarszy i zarazem jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce, istniejący od końca XVIII wieku. Na jego terenie można zobaczyć około 5000 gatunków, w tym rośliny lecznicze i ozdobne
  • spacer ulicą Lubicz w stronę Starego Miasta
  • Droga Królewska – spacer od Placu Jana Matejki po Wzgórze Wawelskie. Po drodze zobaczymy m.in. Barbakan z Bramą Floriańską, Kościół Mariacki oraz Sukiennice oraz kościół św. Piotra i Pawła. Pospacerujemy też wokół zamku królewskiego, tak, aby zobaczyć zamkowy dzieciniec i spotkać się ze Smokiem Wawelskim

 

Powrót do Katowic ok. godz. 20:00

 

Uwaga!

Cena wycieczki nie obejmuje biletów wstępu. Na wstępy należy przeznaczyć około 30 zł. Po Krakowie chodzimy pieszo, trasa wynosi około 6 km.

Program wycieczki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Ostateczną decyzję o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu.

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie!