projekt: Tomasz Jedynak, hosting AHEAD.pl
Polityka prywatności • copyright©2015 PTTK Katowice
x
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Informacją o plikach Cookies.

CZECHY: MORAWSKI KRAS

 

TERMIN:  31.07.2022 R. /NIEDZIELA/

WYJAZD: Katowice, Al. Korfantego (przystanek ZTM przed Hotelem Katowice) godz. 6:30

CENA:  N- 120,00 zł U-  115,00 zł

 

PROGRAM WYCIECZKI:

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, z których kilka zostało udostępnionych do zwiedzania . Są to m.in. , jaskinia Kateřinská i Sloupsko-šošůvskie jaskinie . Oprócz jaskiń na terenie Morawskiego Krasu i okolicy możemy zwiedzić również tajemnicze zamczyska, bajkowe pałace, cenne zabytki i urocze miasteczka wkomponowane w malownicze krajobrazy górzyste, poprzecinane wąwozami i usiane licznymi jaskiniami z zachwycającą szatą naciekową . Jedną z najładniejszych i najciekawszych jest Jaskinia Punkevni , którą zwiedzimy podczas naszej wycieczki .

- Jaskinia Punkevni – przejście piesze znad Przepaści Macocha do Jaskini Punkevni ( lub możliwość zjazdu w dół kolejką linową), zwiedzanie jaskini ze spływem łodziami ( 12.00 ) , przejście piesze do Skalnego Młyna lub przejazd kolejką turystyczną .

- Skalny Młyn - indywidualne zwiedzanie wystaw w lokalnym Muzeum i zakup pamiątek

- Vyskov – spacer po mieście , zwiedzanie zabytkowej starówki : rynek z zabytkowymi kamienicami i ratuszem z XVI w, kolumna morowa z XVIII w, barokowa fontanna , kościół NMP z XV w , fragmenty murów obronnych , kościółek cmentarny z XVII w , dawna synagoga , zamek z XV w , spacer po ogrodach zamkowych .

Powrót do Katowic ok. godz. 20.00

 

Uwaga!

Ostateczny przebieg wędrówki będzie uzależniony od warunków atmosferycznych.

Decyzje o przebiegu trasy podejmie przewodnik na miejscu!

Na wstępy proszę zabezpieczyć ok. 400,00 koron czeskich

 

Serdecznie zapraszamy!